Kedves Olvasóim!
Elsőként szeretném megköszönni a bejegyzéseimhez írt hozzászólásokat, dicséreteket, nagy büszkeséggel tölt el, hogy ennyi embernek tetszett a második könyvem! Nagyon fontos számomra a visszajelzés, ezért külön hálás vagyok Nektek minden egyes véleményért!
Érdekességként készítettem egy kis triviát a Hugenottákhoz, melyet alább olvashattok.
- A Hugenották eredetileg egy vezérfonalból, Manon történetéből állt volna. A visszafogott, erősen vallásos szál azonban nem biztos, hogy az olvasók figyelmét hosszútávon lekötötte volna. Ezen elgondolás alapján határoztam el, hogy még legalább egy szál kell az eddigi történethez, ami kiegyensúlyozza a Coligny családdal kapcsolatos események komorságát.
- Második és harmadik, alárendelt cselekményszálként írtam meg Hortense és Camille történetét. Az alárendelt történetek azonban hamar egyenrangúakká váltak a már teljesen elkészült és megszerkesztett Manon-vonallal.
- A három sztori összefésülése komoly fejtörést okozott. Nem tudtam eldönteni, pontosan hol váltsak a színek között, ezért végül a fejezetek szigorú, időrendi sorrendjét vettem alapul.
- Camille Dumont alakja hosszú huzavona után született csak meg, mivel sokáig gondolkodtam azon, vajon szükség van-e egy hozzá hasonló szereplőre.
- Ahogy egyre jobban elmélyültem Camille karakterében, a mellékszereplő lassan főszereplővé nőtte ki magát. A blogomon közzétett szavazás alapján az ő története tetszett Nektek a legjobban. A szavazás még most is tart, továbbra is bátran voksolhattok!
- Eredetileg nem akartam III. Henriket komolyabban belevonni a könyvbe, mivel féltem, hogy valós történelmi szereplőként nem tudom majd hitelesen ábrázolni. Persze a hitelesség még most is kérdéses maradt, hiszen számtalan történelmi pletyka kering vele kapcsolatban (pl. állítólagos biszexualitása, vérbaja, női ruhák iránti vonzódása). Mindent félresöpörtem és a saját képzeletemet rávetítve alkottam meg a karakterét, felhasználva a fontosabb, történelmi eseményeket, melyek hozzá köthetők.
- A regény címe már akkor kőbe vésődött, mikor a történet vázlatát még papírra sem vetettem.
- A 16. századi, európai emberek mindennapjainak tanulmányozása tekintetében kiváló forrásnak bizonyult a BBC History Magazin.
- A Hugenották megjelent a Wikipédia „Szent Bertalan éjszakája” szócikkében, ahol a regény forrásanyagként az „Ábrázolása a művészetekben” című fejezetben került feltüntetésre.
- A regény megírása körülbelül 1 évet vett igénybe.
E.C. Kelly
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése